Sanal para birimi Bitcoin

Dünyada gelişen teknolojiyle beraber yeni yeni şeyler keşfedilmiş ve piyasaya sürülmüştür. İnternetin ortaya çıkması ve her geçen gün biraz daha üzerine katarak gelişmesiyle beraber yeni iş fırsatları ve yeni uğraşlar, ticaret alanları ortaya çıkmıştır. Bunların başında sanal para birimi en üst sıralarda yer almaktadır. Sanal para birimlerinin içinde 2012 yılında bulunan ve merkezinin İngiltere’de olduğu düşünülen en değerli para birimi Bitcoindir.

Bitcoine nasıl sahip olursunuz?

Sanal para birimi olan bitcoine sahip olmak istiyorsanız ilk olarak bir bitcoin hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Peki, bitcoin hesap açma nasıl olur? Bu sorunun cevabı çok basit Türkiye’de bulunan güvenilir 4 tane bitcoin sitesi vardır ama en çok tercih edilen iki tanedir. Bunlardan ilki koinim.com diğeri ise BTCturk.com bu iki siteden herhangi birinin ana sayfasına girip üye ol dedikten sonra şahıs bilgilerini girmeniz gerekmektedir ardından bir A4 kağıdına hangi siteden üye olduysanız o sitenin adını yazıp bu siteden işlem yapmak istiyorum yazıp kimliğiniz ön kısmıyla beraber fotoğraf çekip siteye atmalısınız ardından onaylanmasını beklemelisiniz onaylandıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoine sahip olduktan sonra ne yapılır?

Hesap kurup üye olduktan sonra aldığınız bitcoinleri dünya üzerinde birçok alışveriş merkezleri ve birçok işletme elinizde bulunan bitcoinleri harcamanıza yardımcı olmaktadır. Bitcoin günlük borsa gibidir, takip edebilir satın aldığınız bitcoini ikiye katlayabilirsiniz.