Günümüzde hemen her ürünün üzerinde kullanılan etiketler, özelliklerine göre farklı yazıcı tiplerine ihtiyaç duyuyorlar. Buna göre, piyasada pek çok barkod yazıcı çeşidi bulunuyor. intermec pm43 piyasada en çok tercih edilen barkod yazıcılar arasında yer almaktadır. intermec pm43 kullananlara birçok avantaj sunulmaktadır.

İntermec PM43 Hangi Özelliklere Sahiptir?

Yazıcılarda ribonlu ve ribonsuz yazdırma özellikleri bulunmaktadır. Kullanılan etiketin türüne göre bu sistemlerden herhangi birisine ihtiyaç duyulabilir. intermec pm43 her iki yazdırma özelliğine de sahiptir. Bu ürün ile ribon kullanarak ya da ribonsuz baskı yapılabilmektedir.

İntermec pm43 genellikle depolarda ve çeşitli üretim alanlarında kullanılan farklı tiplerde etiketleri basmak için ideal bir yazıcıdır. intermec pm 43 orta ölçekli baskı işlemlerinde uygun bir kullanım imkânı sağlamaktadır. intermec pm 43 ile kablosuz bağlantı kurma imkânı bulunmakla birlikte, buna uygun olmayan ortamlarda ethernet kablosu veya seri portu ile bağlantı sağlanabilmektedir.

İntermec pm 43 yazıcı ile 108 mm genişlikte baskılar üretilebilir. Yazıcılarda en çok incelenen detay, yazıcının baskı hızıdır. Çünkü bir yazıcı ne kadar hızlı olursa, etiket basma işleminde zamandan o denli tasarruf sağlanır. Buna göre 300 mm/sn hıza sahip olan intermec pm 43, oldukça iyi bir performans ile çalışmaktadır.

Üstün Teknolojiyle Hızlı İşlem

İntermec barkod yazıcı termal baskı yöntemlerinin hepsi ile baskı yapabilmektedir. Buna göre termal transfer baskı ve direk termal baskı yöntemlerine sahiptir. Yazıcıların en önemli özelliklerinden birisi de, çözünürlük kalitesindeki yüksek performanstır. Bir yazıcının çözünürlük kalitesi ne kadar iyi olursa, basılan etiketler bu denli kullanışlı olacak ve uzun süre kullanıma imkân verecektir. . intermec barkod yazıcı 203 dpi baskı çözünürlüğüne sahiptir. Fakat bu çözünürlük oranı, ihtiyaç duyulduğunda 300 dpi ve 406 dpi çözünürlük oranına yükseltilebilir. intermec barkod yazıcı bu özelliği ile oldukça kullanışlıdır.

Bu ürün 1d ve 2d aralığında yer alan, bu türde bütün barkodları sorun yaşamadan basabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca yazıcının sahip olduğu hafıza özelliği ile aynı barkodları defalarca bastırma şansı elde edilmektedir. 128 MB Flash memory kapasitesine sahip olan intermec barkod yazıcı 1 Compact Flash slot hafıza ile çalışmaktadır.

Ürünün Sağladığı Avantajlar

İntermec pm43c bahsedilen bu özellikleri sayesinde baskıda en az dağılma oranı ile kaliteli baskılar yapmaya imkân sunmaktadır. Ürünün fazla yer kaplamayan boyutları da, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede iş yerinde herhangi bir masanın üzerine rahatlıkla yerleştirilerek, kullanılabilir. Ancak ürününün yüksek performansından yararlanmak için, mutlaka düz bir zemine yerleştirilmesi gerekmektedir.

İntermec pm43c hızlı ve pratik işlem gücü ile ayrıca ribonsuz barkod basabilme özelliği ile son derece düşük maliyetli barkodlar basmanıza yardımcı olmaktadır. Barkod yazıcı olmayan diğer yazıcılarla, parlak yüzeyli, naylonumsu tarzdaki etiketlere baskı alınması mümkün değildir. Fakat intermec pm43c kaliteli bir barkod yazıcının tüm özelliklerine sahip olduğundan, her türlü etiket üzerinde baskı alınabilmektedir.

İntermec pm43c yazıcı ile daha üstün performanslı baskılar yapabilmek için, barkodların hangi iş için hazırlandığı ve hangi tür barkodun kullanılması gerektirdiği gibi özellikleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. intermec pm 43 tüm bu etiketler için, uygun baskı tekniklerine sahiptir.