Neden Elektronik Aletler ?

Elektronik aletler hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Mesela bir tane çamaşır makinasını ele alalım. Çamaşırları el gücüyle mi yoksa elektronik aletlerle mi daha kolay yıkandığını düşünelim. Sizce sonuç ne olurdu? Tabi ki el gücünü az kullandığımız için elektronik alet kolayımıza gelmiştir. Bunu hangi kişiye sorsak bu şekilde ifade etmektedir. Hayatımızı kolaylaştıran bu elektronik aletler ayrıca zamandan kazançta sağlamamızı sağlamaktadır. Mesela varsayalım bir çamaşır 2 saatte yıkanıyor. O arada başka var olan işleri de yaparak vakitten kazanç sağladığımızı görmekteyiz. Buradan çıkaracağımız sonuçlardan biriside elektronik aletler vakitten kazanç prensibini meydana çıkarmaktadır.

Peki, elektronik aletler başka ne gibi konularda yararlı? Bu soruya yanıtları şu şekilde sıralayabiliriz;Neden Elektronik Aletler ?

El gücü ile yapılmayacak bazı işleri kolayca yapmamızı sağlamaktadır. Ayrıca iş yerlerinde de genel olarak elektronik aletler kullanılmaktadır. Şöyle düşündüğümüz zaman kamu kuruluşların hemen hemen hepsinde elektronik aletler kullanılmaktadır. Böylece bizlerin işleri devlet dairelerinde kolayca yapabilmekteyiz. Ev hanımları içinde bu elektronik aletler mutfakta yemek yapımlarında vb. birçok işlerde yararlı olmaktadır. Elektronik aletler evimizde, işlerimizde birçok yerde günlük hayatımıza girmiştir.

Peki, elektronik aletler her zaman hayatımızı kolaylaştırıyor mu? Buna cevap hayatımızı kolaylaştırdığı gibi hayatımızda tehlikelere yol açmaktadır. Bundan dolayı elektronik aletleri dikkatli şekilde kullanmalıyız. Hayatımızın her yerinde yer alan bu elektronik aletler gün geçtikçe gelişmekte ve elektronik aletlerin sayısı artmaktadır. Bu elektronik aletler arttıkça çevre kirliliğine de yol açmaktadır. Bunun yanı sıra bazı elektronik aletler gürültüye sebep olmaktadır. Bu yüzden kullanım alanları kısıtlanmaktadır. Konumuzu kısaca toparlamak gerekirse elektronik aletler hayatımızın her yerinde yer almaktadır. Hayatımızı aşırı derece kolaylaştırmaktadır. Zararından çok yararı olduğu için hayatımızda yer almadığı hiçbir nokta yoktur. Zamandan kazanç sağladığımız için her yerde kullanmamızda bir sakınca bulunmamaktadır. Tabi kullanırken de kendimizi riske atacak durumlardan kaçınmalıyız.

Comments

  1. neden elektronik aletler diye bir soru sorulmasına da şaşırıyorum, hayatımızın bir parçası meslek kollarının vazgeçilmezi durumunda olan aletlerdir. Özel yaşantımızı saymıyorum çünkü onlar iş meslekleri için bir alet olarak hayatımızda bulunmaktadır.

Comments are closed.